Žvakė cheminėje stiklinėje SEROTONINAS
Žvakės cheminiuose induose - menų ir tiksliųjų mokslų sankirta įžiebti tavo kasdieniams atradimams.
Serotoninas (sero- vandeningas skystis, ton(ic) - gydomoji medžiaga, -in cheminiams junginiams naudojama galūnė). Tokiu vardu daugelis mūsų atpažįstame vieną garsiausių neuromediatorių, kasdien „valdančių“ ne tik žmones, bet ir daugybę kitų žinduolių, mažutėlių sliekų, įvairių vabzdžių ir net grybų.
Serotoninas - tai sceninis vardas molekulei, atrastai italų mokslininko Vittorio Erspamer 1937-aisiais. O šis savo laboratorijoje pirmą kartą ją pavadino enteraminu - mat pagrindą sudarė aminų klasės junginys, amino rūgštis triptofanas. Vėliau, 1948, „serotonino“ pavadinimas prigijo dėl amerikiečių farmacijos įmonės, kuri pirmą kartą „iškepė“ molekulę savo laboratorijoje ir pardavinėjo tyrimų tikslais.
Jei serotoniną įsivaizduotume kaip veikėją storoje organizmo knygoje, šis būtų vikrus laiškininkas, karališkasis pasiuntinys, pernešantis svarbiausius nurodymus tiek galvos kunigaikštystėje, tiek žarnyno imperijoje, tiek kraujagyslių provincijose. Perduodamuose laiškuose būtų rašoma apie tai, kaip ramiai išsimiegoti, kada valgyti ir šypsotis. Šalia to, laisvu laiku, serotoninas prižiūri kraujagyslių techninę būklę, esant reikalui padeda greičiau sutvarkyti pažaidas ir susiaurina jų diametrą, stabdydamas kraujo netekimą. Tačiau daugiausiai laiko (iki 90% viso) jis pluša žarnyne, padėdamas maistui judėti virškinimo greitkeliais, esant reikalui - greičiau, o kartais - priešpriešiniu eismu.
Kvapas: Bijūnas ir agarmedis.
Išmatavimai:
250 ml ⌀ 7 cm h 9,7 cm
100 ml ⌀ 5,3 cm h 7cm
Dagtis: Medinė. Svarbu pakirpti dagtį kiekvieną kartą prieš deginant žvakę.
Vaškas: Naudojamas natūralus sojų vaškas. Žvakės gaminamos gamtai draugišku būdu, tad degdamas vaškas neišskiria jokių nuodingų medžiagų. Žemesnė degimo temperatūra užtikrina tolygų kvapo sklidimą ir nekintančią aromatų sudėtį. Be to, išsiliejus sojų vašką lengva išvalyti nuo paviršių, palyginti su bičių vašku ar parafinu.
Degimo laikas:
250 ml - ~35 valandas.
100 ml - ~10 valandų.
Cheminiai indai: Žvakės supilstomos į tikrus, laboratorijose naudojamus cheminius indus. Cheminės stiklinės pagamintos iš borosilikatinio stiklo, jas galima kaitinti. Vis dėlto, dėl saugumo rekomenduojama žvakes vienu kartu deginti iki 2 valandų.